Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


5 posters

    Fegyverek, haditechnika

    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Szer. Feb. 02, 2011 11:28 am

    Hát, azért jó az a géppuska. Szegény Szögi Lajosnak se ártott volna. Lekaszálhatta volna az egész bandát egy perc alatt. Fegyverek, haditechnika 459984

    Amit az otthonvédelemről írsz, abban igazad van, hogy épületharcászathoz jobbak a rövidebb fegyverek. Azonban én inkább a behatoló birtokhatáron való megállítására gondoltam. Bár sörétest ehhez se használnék, nagyon közelről kell vele lőni ahhoz, hogy biztosan megöljön egy ember méretű célpontot. (Ebben az esetben a hatás mondjuk kielégítő: felettébb gusztustalan, de hát a faszért jött be? Fegyverek, haditechnika 864764)

    Én inkább olyasmire gondoltam, mint ez a fegyver:

    Benelli M4, golyós lőszerrel
    Fegyverek, haditechnika Benelli_m4_2

    Amerikai hadsereg is használja, de civil forgalomban is kapható normálisabb országokban. Ez sztem remek fegyver a család és a tulajdon védelmére. Jó a tűzereje, pontos, és könnyű használni. Persze még rengeteg hasonló van, valami ilyesmire lenne szüksége az embernek otthonra, utcára pedig egy Beretta, vagy hasonló.
    Gabesz
    Gabesz


    Hozzászólások száma : 9
    Join date : 2011. Feb. 01.

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Gabesz Szer. Feb. 02, 2011 11:18 am

    Azért ne túlozzunk! Fegyverek, haditechnika 27937 Kicsit meredek volna géppuskával kivonulni 2 gépet őrizni éjszakára! Fegyverek, haditechnika 27937 Amúgy már csak volt meló, mert már csak hétvégén fogom csinálni, és csak egy darabig.. Ha ki is kéne hogy vigyek valami fegyvert inkább csak unaloműzésre lenne jó...

    Amúgy szerintem lakásvédelemre pont nem alkalmasabb a másfél méter hosszú sörétesek...
    Elrettentő szerepük nagy, de a gyakorlatban azért szerintem nem állja meg úgy a helyét egy hosszú sörétes, mint egy rövidebb golyós... Ugye egy pisztollyal, vagy egyéb rövid fegyverrel könnyebb célozni, forgolódni, eljutni a lakás A pontjából a B-be, mint egy hoszabb sörétessel, amivel forgolódni kell, és hely a célzáshoz...

    Kicsit meredek példa, de a katonaságnál sem véletlenül használnak városi harchoz rövidebb géppisztolyokat a hosszú flinták helyett...
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Kedd Feb. 01, 2011 9:35 pm

    Jaja, az egy nagyon szép AK. Mindig meg is lep, hogy pont a szovjetek csináltak ilyen szép kézifegyvereket. (Kala, Durganov, stb.)

    Beretta az nagyon jó. Bár én a te melódhoz nem érném be semmivel, ami kevesebb egy M60as könnyű géppuskánál. Fegyverek, haditechnika 459984

    Am a nagy fegyverek valóban nem az igaziak önvédelemre. Arra jobb egy maroklőfegyver. Otthonvédelemre azonban már lehet egy kicsit nagyobb tűzerőben gondolkodni. Valami jobbféle shoti pl. nagyon jó, amerikaiak többsége ezzel védi az otthonát.

    Hát igen, durganovval a vállán azért nehéz mászkálni a tagnak. Fegyverek, haditechnika 864764 Érdekesen néznének rá a buszon asszem. Fegyverek, haditechnika 27937
    Gabesz
    Gabesz


    Hozzászólások száma : 9
    Join date : 2011. Feb. 01.

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Gabesz Kedd Feb. 01, 2011 9:28 pm

    Télleg szép az az AK amiről betettél képet Aes! Fegyverek, haditechnika 27937

    Nekem itthon valami 40 éves Stuhl cég jelzéssel ellátott légpuskám van.. Már csak dísznek jó szinte...

    Én önvédelemre valami Berettát vennék... Csak az engedélyköteles... Mondjuk most az ideiglenes melómhoz örülnék egy engedély nélkül használható flóbert pisztolyhoz is...

    Az ágyú méretű kézi fegyverekkel az a baj, hogy lehet hogy menő egy dragunovval a válladon járni az utcán, de pl. reggeltől estig kicsit kényelmetlen hurcolászni, és rohadt feltűnő... Egy maroklőfegyvert meg elhordasz simán hónaljtokban vagy derékszíjon...


    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Kedd Feb. 01, 2011 10:45 am

    Ez nagy buli lehetett. Fegyverek, haditechnika 459984: Valami iskolai cucc volt?
    avatar
    Renningan


    Hozzászólások száma : 2
    Join date : 2011. Jan. 27.

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Renningan Hétf. Jan. 31, 2011 11:14 pm

    Nagyon fasza volt :D csak 5 töltényt kaptunk összesen, ha jól emlékszek, és a katonák beállitották automatára, 2 szer huztam meg a ravaszt, erre elment az 5 golyó, a tanárok bezzeg 3 tárat kaptak -.-

    Majd igyekszek aktivizálni magam, de szesszió (4es átlag egy teljesen idegen nyelven - I am awesome!) illetve egyébb elfoglaltságok miatt csak ilyenkor van időm ;)

    Ukrajna nem "Szovjetunió" :D bár mi voltunk akkor is a kemény mag xDDD
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Vas. Jan. 30, 2011 8:02 am

    Rennin tudtommal Ukrajnában él. Az meg már Szovjetunió. Fegyverek, haditechnika 459984: Gondolom ott mindenkinek ismernie kell a Kala használatát. Fegyverek, haditechnika 459984: (Ami nagyon helyes amúgy, ha tényleg így van.)
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  STM Szomb. Jan. 29, 2011 10:40 pm

    Cső Renningan, te is ide találtál? Már gondoltam, hogy hagyok neked egy üzenetet a Naruto-kunon, vagy valami. Zsír :D
    Most pedig, meséld el azt is, hogyan lőttél vele xD
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Jan. 29, 2011 4:09 pm

    Igazivaal? Akkor jó neked. *irigykedik*

    Sajna nekem nem volt rá lehetőségem :(
    avatar
    Renningan


    Hozzászólások száma : 2
    Join date : 2011. Jan. 27.

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Renningan Szomb. Jan. 29, 2011 3:54 pm

    Aes Sedai írta:A téma címe adja magát. Ide jöhet minden, ami egymás legyilkolásához szükséges, a kőbaltától a géppuskán át az atomrakétákig.

    Kinek mi a kedvenc stukkere, tankja, vadászgépe, stb.

    Kezdetnek mindjárt egy kép a világ egyik legjobb és legszebb kézifegyveréről:

    Fegyverek, haditechnika Elavult-kalasnyikov-oromkodik-nyugat


    Off: jah és ezzel enyém lett a 100. hsz a fórumon. :Fegyverek, haditechnika 752816:



    Cső. én ilyennel lőttem Fegyverek, haditechnika 288597
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Jan. 29, 2011 9:01 am

    Légpuskám nekem sose volt sajna, de lőttem ilyennel párszor azért. :)

    Önvédelemre meg nem tudom mit vennék. Jogilag semmit az biztos. :( Max egy nagy husángot. xD
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  STM Pént. Jan. 28, 2011 8:31 pm

    Nekem az olyan túlméretes, hosszú pisztolyok jönnek be, mint Alucardé, egyszer újítani is akarok egy olyat önvédelmi célokra (meg mert király).

    Légpuskám nekem is volt, néha szórakoztam vele, de nem vitt túl pontosan, meg "kisgolyoóssal" is lődöztem párszor.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Slane Pént. Jan. 28, 2011 4:50 pm

    Fingom sincs nekünk milyen légpuskánk van, de én azzal el tudom lőni pár méterről a gyufaszálat meg a szőlőszemet, úgyhogy én azt szeressem, a többit meg úgysem ismerem, néhány klasszikuson kívül.
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fegyverek, haditechnika Empty Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Aes Sedai Pént. Jan. 28, 2011 3:40 pm

    A téma címe adja magát. Ide jöhet minden, ami egymás legyilkolásához szükséges, a kőbaltától a géppuskán át az atomrakétákig.

    Kinek mi a kedvenc stukkere, tankja, vadászgépe, stb.

    Kezdetnek mindjárt egy kép a világ egyik legjobb és legszebb kézifegyveréről:

    Fegyverek, haditechnika Elavult-kalasnyikov-oromkodik-nyugat


    Off: jah és ezzel enyém lett a 100. hsz a fórumon. :Fegyverek, haditechnika 752816:

    Ajánlott tartalom


    Fegyverek, haditechnika Empty Re: Fegyverek, haditechnika

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 7:33 am