Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


4 posters

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Pént. Május 13, 2011 12:02 pm

    Ez annyira jó, hogy nem kell kommentálni.





    I am the ocean, I am the sea
    There is a world inside of me
    Lost in the abyss, drowned in the deep
    No set of rules could salvage me
    Save yourself, save your breath
    The tides too strong, you'll catch your death
    So breathe for me, just breathe

    There is a Hell, believe me I've seen it
    There is a Heaven, let's keep it a secret
    There is a Hell, believe me I've seen it
    There is a Heaven, let's keep it a secret
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szer. Május 11, 2011 11:15 am



    Ez nem is rossz. Felpörget. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 576716
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Ápr. 23, 2011 11:35 am

    Nah egy kis antikommunista életérzés melodic death metalba öntve. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984

    Kalmah - Heritance of Berija


    Am bocsi hogy mostanában ennyire el vok tűnve, csak nem nagyon van ötletem, hogy mit írjak. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764

    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Vas. Márc. 13, 2011 12:13 pm

    Egy kis ugrándozás:



    Meg egy kis feelgood zene

    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szer. Márc. 02, 2011 3:32 pm

    Áh, Aborted xDDDDDD nah hát ez már az a kategória, ami nem nagyon szokott sikerülni végighallgatni. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Ez már iylen totál agyhalott zene. XD Mondjuk hangulata az nagyon van. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764







    Jó szórakozást! Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937


    Btw, mások is írhatnának ide, érdekelne, hogy ki milyen zenéket hallgat. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 26, 2011 2:31 pm

    Mit válaszoljak rá? Ez nem valami mélymagyar valóság, minden nemzetnek megvannak a maguk Sóbert Norbijai meg Valóvilágjai. Ennyire nem vagyunk kuriózum. Ugyanúgy megvan az angol dalszövegekben is a mélyangol valóság, max nem találkoztál még velük.
    Aztán meg, hogy pont ezen ragadtál le, most mit csináljak. Nekem semmi bajom velük. Nézi aki nézi, és kész. Ráadásul a számban még jól oda is mondanak nekik. Aztán meg sok magyar zenekar. Hol? Mondj példát, hogy ezen kívül egy subi nobi-val meg vv-vel hol van dalszöveg. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937

    De rég hallgattam már Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 435239
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Feb. 26, 2011 11:14 am

    Értem én, amit mondasz, még ha nem is hiszed el. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764 Csak nekem a beszéd még rímekkel is beszéd marad. Jó azt a részét visszaszívom, hogy ezt bárki meg tudja csinálni, ez költői túlzás akart lenni. De mindegy, ez a világ tőlem akkor is távol áll.

    Ami a szöveget illet, jóvanna igazából nem hülyeség, csak egyszerűen nekem herótom van már ettől a "mélymagyar valóságtól" a valóvilággal, meg a norbival, meg ezzel az egész ilyen cuccal. Tudom, hogy ezek a szövegek ezeket nem dicsérik (véletlenül se!) de akkor is hallani se akarok már az egészről, még iróniával se, és annyira zavaró, hogy sok magyar zenekar is ezekről beszél. Ezért van az, hogy szinte csak külföldi előadók zenéjét hallgatom, pedig tod, hogy amúgy hazaszerető ember vagyok.

    Inkább erre válaszolj, ebben tényleg nagyon érdekelne a véleményed.


    Screamo-dolog: azt egyszerűen félreértetted, a zenét a végén már általában a hörgős témához szántam csak. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Jó egy kicsit össze vissza irkáltam, sajna err van hajlamom, még akkor is, ha tdom, hogy a "fórum nem msn" xDD De nem kevertem azért össze a dolgokat.

    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 26, 2011 11:00 am

    Miért ne reflektálna rá? Te két dolgot helyeztél szembe egymással a zene kategórián belül: rappelés <-> éneklés, én meg hoztam rá példát, egy másik kategórián belül, hogy miért is ostobaság: rím, líra <-> próza.

    Látom nem érted. Nem a beszédkészségen múlik, bár nyilván fontos az is mennyire tud az ember ritmusra beszélni, gyorsan rappelni stb. A lényeg, hogy a rímek ne csak valami ákombákom módon legyenek felépítve, és, hogy legyen mondanivaló az egész mögött.

    Ez nem screamo. Lehet van screamo számuk is, de amit belinkeltél pont nem az. Screamo-ra példa:
    https://www.youtube.com/watch?v=P6yTfwJCzqY

    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Feb. 26, 2011 10:32 am

    Hát ez a költős, rímes dolog nem igazán reflektál arra amit én mondtam, két teljesen külön dologról van szó. (Zene, irodalom, ráadásul a mi esetünkben könnyűzene kontra szépirodalom)

    Ohh, én tényleg nagyon tudok ám beszélni, sőt nagyon gyorsan is, ha akarok. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764 Nah de jó, azért az előző hszemben azért egy kissé eltúloztam a dolgot, szal nem vagyok ennyire elítélő, mint amilyennek akkor tűntem. De azért nem tudnám ezeket hallgatni. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Sőt igazából azt se értem, hogy más hogyan tudja, de hát ízlések és pofonok, ezen már valóban kár vitatkozni. Igazából nem tudom elmondani, hogy mi nem tetszik benne. Egyszerűen idegesít a rap meg a hiphop, de tényleg. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Mások meg ugyanekkora meggyőződéssel mondják, hogy őket meg a metal/rock/post-hc/stb idegesíti.

    Ami a szöveget illet, jóvanna igazából nem hülyeség, csak egyszerűen nekem herótom van már ettől a "mélymagyar valóságtól" a valóvilággal, meg a norbival, meg ezzel az egész ilyen cuccal. Tudom, hogy ezek a szövegek ezeket nem dicsérik (véletlenül se!) de akkor is hallani se akarok már az egészről, még iróniával se, és annyira zavaró, hogy sok magyar zenekar is ezekről beszél. Ezért van az, hogy szinte csak külföldi előadók zenéjét hallgatom, pedig tod, hogy amúgy hazaszerető ember vagyok.

    Hörgés és tsai: azért a screamo nem ordítás jelent. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764 Szal nem olyan, mint amikor valaki az utcán/fradimeccsen stb ordít. Bár azért fellelhető a hasonlóság. XD Egy szint után amúgy engem is zavar, sőt van amit meg se tudok hallgatni ebből, vagy legalábbis nem mindig, az ilyen grind meg deathcore, társai dolgok. (mondjuk ebbe belejátszik az is, hogy ez a "sátánistáskodás" egyszerűen fárasztó Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764)

    Szám amit linkeltél: ez határozottan jobban tetszett, mint az előzőek, főleg a dallamos betétek miatt. Az egy más kérdés, hogy ez ugye "Cseh Tamás emlékére", már pedig nekem Cseh Tamás nevének puszta említésére is rángógörcseim lesznek (nem csak zene, hanem maga az ember miatt is) De a szám erről nem tehet, igyekeztem elvonatkozatni ettől. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984

    Amon Amarth - The Pursuit of Vikings (melodic death metal - ez műfaj szerint még egy hallgatható hörgési szintet jelent Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764)


    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 26, 2011 9:37 am

    Soha nem értettem, hogy a költők miért rímelve bohóckodnak ahelyett, hogy szépen prózában leírnák amit gondolnak. Kb ilyen szintű baromságot írtál most. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 475487 Meg aztán arra is kíváncsi lennék, hogy mikor lennél képes ennyire összetett szövegre, rímekre, mint ami egy Hisz Sztoriban van. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Haverom sokszor napokat/heteket szenved egy számmal, pedig ő tényleg jónak mondható, sokszor vannak frappáns rímei, csak nehéz, hogy az egész összeálljon teljessé, mondanivaló legyen mögötte nem csak random rímelő sorok egymás után.
    Az meg a másik, hogy mi volt ezeknek a szövegében a hülyeség? Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 515428

    A linkelt szám jó, legalábbis a gitár része. A vokál mint am az összes létező metal bandánál érthetetlen, akkor meg már hallgatok olyat aminél markánsabb hangja van az énekesnek.

    Apropó éneklés. Soha nem értettem miért jó az, ha valakik egy számban éneklés helyett ordibálnak. Azt én is tudok. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 752816

    (Ami megint csak baromság, mert azért eléggé edzik a vokálosok a hangjukat, hogy egy egész szám erejéig tudjanak hörögni, vonyítani stb.)

    Punnany Massif - Csönded vagyok --- Cseh Tamás emlékdal, közreműködik Beck Zoli a 30y énekese
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Feb. 26, 2011 9:10 am

    Hát igazából én sose értettem miért jó az, ha valakik egy számban éneklés helyett beszélnek. ˇˇ Azt én is tudok. És ráadásul nem ekkora hülyeségeket.

    Ezek az élmények után asszem gyorsan előkeresem a Metalcore feliratú gyógyszeres dobozt, és beszedek valamit. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764

    Pl. ezt:

    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Pént. Feb. 25, 2011 8:23 pm

    Pár kötelező. Mindenkinek illik végighallgatni.





    Együtt vilángolunk és a rímekkel kimosod
    a lelked, tested, elméd, dallamod és ritmusod.


    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Hétf. Feb. 21, 2011 9:24 am

    Cöhh, mi a bajod a nevével? :e

    Egy kicsit más világ: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937

    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Vas. Feb. 20, 2011 11:34 am

    Pedig szerintem pont a Hadouken! szám jobban befogadhatóbb, hisz ott van rappes rész is, míg az első kissé repetitív néha.
    Ez az Alesana egész jó, majd utánakeresek. Bár a neve annyira unalmasan hangzik, hogy az valami hihetetlen. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 515428
    Mé' nem vagy mostanában last.fm-en? Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 538454
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Feb. 19, 2011 1:46 pm

    Hát nemtoom Slane, becsülettel végighallgattam mindkettőt, az elejétől a végéig, bár ez nem volt egyszerű. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764 Főleg a másodiknál. Az első még úgy-ahogy befért nekem, csak a végére már valahogy idegesítővé vállt. A második meg? Nahh hát az nagyon nem az esetem xDDD

    Nah de hallgassatok Alesanát Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984







    Meg még egy ESTK a végére Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937 Jönnek a zombiiiiik!!!! XDDD



    Jó szórakozást Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 19, 2011 11:24 am

    Vannak jó pillanatai, de amúgy a dob meg a basszus annyira tucat, hogy az valami hihetetlen. Szinte folyamatosan ugyanazt játszák. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 515428 Pedig a csajnak jó hangja van.





    Imádok mindenevő lenni. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 752816
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Hétf. Feb. 14, 2011 4:51 pm



    Valahogy ez a nyomoronc valentin nap ezt a számot hozta nekem. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764

    Don't speak a word about the dreams that I live for
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Feb. 05, 2011 9:51 am

    Meghallgattam. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937 Kaukázus am nem rossz, hugom nagy fan, és én is ismerem. Nem igazán az én zeném, de azért simán el tudom hallgatni. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 918135

    Nah, de valami ütősebbet:



    Ez egy igazi ősklasszikus. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984:D

    Now the time is here
    For iron man to spread fear
    Vengeance from the grave
    Kills the people he once saved
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 05, 2011 8:59 am

    Egy himnuszt hagyok itt. Kötelező. Kész. Pont.
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Kedd Feb. 01, 2011 9:07 pm

    Szerencsére nekem az angolom dalszövegekhez többé-kevésbé megfelel Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984 Játékok mellett a zene volt a másik ami a szókincsemet fejlesztette. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 864764

    Am itt van még egy TDG szám https://www.youtube.com/watch?v=1VFmiP8x0kg

    Úgy érzem ez nagyon illik hozzám^^
    Gabesz
    Gabesz


    Hozzászólások száma : 9
    Join date : 2011. Feb. 01.

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Gabesz Kedd Feb. 01, 2011 8:58 pm

    Sevanna írta:Én ezt hallgatom most Hiei ajánlására: https://www.youtube.com/watch?v=ts6CKH7Tovs

    Illik a hangulatomhoz... : Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 859427 :

    Tetszik a zene.. Igaz az angol szöveggel megszenvedek... Ezért nem nagyon szeretek a külföldi zenét... Sokszor a szöveg a lényeg, nem csak a dallam...
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Jan. 29, 2011 9:34 am

    A történetet nem ismerem, de a zenék tényleg ütősek. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 459984:
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Slane Pént. Jan. 28, 2011 4:56 pm

    Nemrég jelent meg az új Doctor Who évadnak az OST-ja, azt zúzom a napokban.
    Kedvcsináló:
    Az új évad főtémája
    Ez meg simán hátborzongató(an jó). Maga a rész sem volt kutya anno

    THree Days Grace -> old. Kb 5 éve hallgattam őket utoljára, már kinőttem ebből a szuperdepis időszakból. :Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 752816:
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Aes Sedai Pént. Jan. 28, 2011 3:51 pm

    Az tényleg nagyon jó. Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937:

    Am neked most ezt tudnám ajánlani:

    https://www.youtube.com/watch?v=9qzAHdPwVBs

    Főleg a refrénjét:

    Life for you, has been less than kind
    So take a number, stand in line
    We've all been sorry, we've all been hurt
    But how we survive, is what makes us who we are


    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 27937:
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Sevanna Pént. Jan. 28, 2011 3:48 pm

    Én ezt hallgatom most Hiei ajánlására: https://www.youtube.com/watch?v=ts6CKH7Tovs

    Illik a hangulatomhoz... : Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) 859427 :

    Ajánlott tartalom


    Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?) Empty Re: Zenék és dalszövegek (Mit hallgatsz most?)

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Május 02, 2024 10:44 pm