Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


3 posters

    Anime/manga

    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  STM Kedd Feb. 01, 2011 10:48 pm

    Hova tűnt innen a hszom? Lehet, hogy végül is elfelejtettem elküldeni Anime/manga 298726
    Vagy egy oldalon fejtegettem mit gondolok erről az egész manga/nyugati képregény krédésre..kikerestem egy pár különkiadást konkrétan amit olvastam... anynira szerencsétlen vagyok Anime/manga 864764

    Nos, korábban olvastam (mondjuk nem csak DC van közte) mindenféle Spawnes, X-manes cuccot,pár másik rövidebb Batman és spider man különszámot (bírom, hogy valamelyikben ahol Parker végre túl van Ben bácsin, mindig akad más, aki miatt sírhat), meg ezt-azt, amibe épp belefutottam. A hálózsákon magyarul például szívesen olvasgatok. És msot belekezdtem ebbe a Lex Luthor: Man of Steel dologba, ha befejeztem, szívesen viszsatérek még a témára.
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  Aes Sedai Vas. Jan. 30, 2011 4:11 pm

    Hát nemtoom engem valahogy sose mozgattak igazán az amerikai képregények. Pedig biztos jók, csak valahogy rám nem hatottak nagyon, ezért nem is ismerkedtem meg velük igazából. A mangákat viszont szeretem. Anime/manga 27937: Az anime pedig sztem általában jobb az amcsi filmeknél. Jó vannak kivételek mindkét oldalon bőven azért persze. Engem a japán humor se zavar. Csak néha, de akkor nagyon Anime/manga 459984: Pl. FMA Brotherhoodban volt pár alkalom amikor agyfaszt kaptam, hogy hülyeséggel csesznek el egy egy drámai részt. : Anime/manga 859427 : DE aztán, amikor végeztem a történettel, az egész egyben nagyon jó volt, és ez feledtette ezeket a részleteket. Anime/manga 459984:
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  Slane Vas. Jan. 30, 2011 3:22 pm

    Milyen DC különszámokat olvastál? Anime/manga 27937:

    Egyébként nem alázza a Ghost in the Shellt egyik sem. Inkább úgy fejezném ki magam, hogy megfogják, leköpik majd a csatornába dugják, onnan kihúzva a disznók elég vetik majd lehugyozzák és felgyújtják. Ja, hogy ez az alázás? Anime/manga 157184: Akkor simán alázzák. :Anime/manga 752816:
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  STM Vas. Jan. 30, 2011 1:54 pm

    Nem is oylan menő ez a cucc. : <_< : xD

    Azért nem válazsolok értelemsebben, mert noha meg van a véleméynem a dc fene komoly különszámairól is (amik többynire tényleg legfeljebb komoylak, de ennél több nincs bennük), a fent említett példákat nem ismerem, így nem tudok érdemben nyilatkozni.

    De erősen kételm, hogy egy Ghost in the Shellt például aláznának.

    Amúgy sokszor én is manga párti vagyok, az animét elég sokszor szétbarmolják, főleg a hosszabb sorozatokban.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  Slane Vas. Jan. 30, 2011 7:59 am

    Az a baj, hogy amúgy minden valamire való igazán művészi animét láttam már, legalábbis ami érdekelt. Innentől kezdve meg marad a sok hulladék. : Anime/manga 859427 : Egyedül mangákat olvasok még, mert az gyorsan megvan, nem kell állandóan végigtekernem a rohadt openingeket, nem néznek farkasszemet az ellenfelek 20 percig, csak két képkocka erejéig és igazából sorolhatnám még.
    Amúgy meg DC képregényen belül pl miben? Anime/manga 459984: Ja hát lehet, hogy a folyamatosan érkező batman vagy superman képregényekben igen, de nem is azokat kell olvasni, hanem a különszámokat, amiket neves írók és rajzolók csináltak. Pl nehezen tudom elképzelni, hogy a Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader-t bármelyik anime be tudná érni komolyságban, cameo rengetegben, vagy úgy bármi másban. Vagy ugyanígy egy Lex Luthor: Man of Steel-t. :Anime/manga 752816:

    Vagy csak, hogy akkor képi megjelenítés: melyik animének van ilyen kúl eventet beharangozó poszter képe, mint ami az avataromba van. Még ez is mennyire kúl, pedig amúgy eddig a Savage Dragon nem is győzött meg teljesen, csak emiatt az event miatt olvasom. Anime/manga 61992
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  STM Szomb. Jan. 29, 2011 10:55 pm

    Totál nincs igazad. Jó, az jogos, hogy bizonyos művekre, ez jellemző lehet, helyenként, de msot ez van, ha más stílusú, műfajú mangát/animét választasz, nem lesz ez.
    Ghost in the shell filmek, például. Akkor sem panaszkodsz, ha egy félkomoly filmben poénkodnak egy kritikus helyzetben.. bár kétlem, hoyg ezt neked magyarázni kéne igazából.. csak azt unhattad meg, hogy sokszor találkozol ilyesmivel abban is, amit amúgy lájkolnál.
    De azért az, hogy emiatt egyáltalán ne nézz animét és mangát, az durva túlzás.
    A DC képregéynekben amúgy nem odaillő helyzetben való poénkodás sokszor van. A legtöbbre pedig sokkal inkább tudnék panaszkodni, mint ahogy az átlag shouenre lehet az iylesmi miatt, sokszor van valami anynira elnagyolt, hiteltelen a stílusukban, hogy egyszerűen nem bírom olvasni akkro sem, ha amúgy akarnám.

    u.i.: ...bocs a lájk miatt :D
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  Slane Szomb. Jan. 29, 2011 10:10 am

    Én már rég leszoktam róluk. Rájöttem, hogy filmekkel, különböző képregényekkel simán felválthatom őket, és jobban is szórakoztatnak, nincsenek azok a zavaró tényezők, amik nálam sokszor tönkre vágták a hangulatot (harc közben valami aranyosnak, meg viccesnek szánt hülyéskedés + japán humor [ami miatt sokszor azon kaptam magam, hogy a nyakamat próbáltam lefűrészelni egy tál almával]).
    Olvassatok inkább DC meg IMAGE képregényeket, sokkal inkább megéri. :Anime/manga 752816:
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Anime/manga Empty Anime/manga

    Témanyitás  Aes Sedai Pént. Jan. 28, 2011 3:46 pm

    Legyen azért itt is anime/manga téma. Anime/manga 459984:

    Bár a szabályzat ezt nem írja elő, azért pls a spoilert jelölje mindenki, ne basszunk ki egymással. Anime/manga 897376:

    Ajánlott tartalom


    Anime/manga Empty Re: Anime/manga

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 7:33 am