Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


2 posters

    A Politika és a Plebs

    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    A Politika és a Plebs Empty Re: A Politika és a Plebs

    Témanyitás  STM Hétf. Jan. 17, 2011 7:28 pm

    Igaz, viszont ha valamennyire az a hatalom, ami nem közvetlenül a nép kezében van, valamelyest egy kézbe összpontosul, és a hatalom érdeke azonos az országéval, nem pedig csak próbál valahogy fennmaradni, ha egy kiválasztott, stabil úton halad ez a hatalom, és nem négyévente teljesen máshogy próbálunk boldogulni, ha az egész államigazgatási rendszer valamelyest egyszerűbb és tisztább lenne, azzal mindenki jól járna.
    Ezentúl eszmei szinten is sokat jelentene "a király" puszta léte, jót tenne, akár igazán nagy befolyás nélkül is. Valahogy úgy, mint a japán császár, az elmúlt sok száz évben, Meiji kis kitérője kivételével, különösen, ha egy ősi vérvonalhoz tartozná. Jót tenne a nemzeti öntudatnak, összetartozás-tudatnak. Csökkentene egy olyan széthúzást, önmarcangolást, mai ránk magyarokra elég jellemző. Márpedig a "turáni átkot", minden bárgyúsága ellenére nem ok nélkül emlegetik. Az ilyesminek valamekkora jelentősége van.
    Egy köztársasági elnöknél egy ahhoz hasonló jogkörrel is mindenképpen jobban járnánk vele.

    Persze, erről az egészről úgy beszélek, mint valami elméelti elgondolásból... a gyakorlatban talán bosszantana a király eszméje, megalázónak találnám, hogy egy személy így áll fölöttem, egy iylen eszmét, és az egész töténelmünket képviselve.. ahhoz, hogy elfogadjam, igazán impozáns személyiségnek kellene lennie A Politika és a Plebs 459984

    Nem tudom, ezek a gegek tényleg oylan vészesek-e. Attól függ, mekkora jelentőségük lenne. Pénz ebszél, kutya ugat. Egy vagyonos család/emebr helyzetén nem változtatna, ha épp bárónak hívják, és egy nemesi ranggal sem menne többre senki, miközben próbál valahogy megélni, mint mondjuk egy "y"-nal "i" helyett a neve végén. Egyes híresztelések szerint amúgy nekem is lenen valami hasonló származásom, bár ez tök mellékes, csak el akartam vele dicsekedni.
    Végül is, semmiképpen nem helyénvaló egy iylen megkülönböztetés, ez a trónörökös dolog pedig, főleg az angol módi, elég bárgyú, de a gegek nagy részének gyakorlati jelentőségét megkérdőjelezném.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    A Politika és a Plebs Empty Re: A Politika és a Plebs

    Témanyitás  Slane Hétf. Jan. 17, 2011 7:12 pm

    Nos, kicsit szélsőségesebben fogalmaztam, mitn akartam.. nem akarok én ide "királyságot", csak pusztán elméleti szitnen, ez az államforma, ami nekem egy működőképes "teljes demokráciánál" is szimpatikusabb, és akár jóval potensebb. A gyakorlatban persze már nagyon késő lenne egy hasonlót létrehozni, ott ahol nincs.. igazi és jó példát sem tudnék rá mondani. Azt leszögezném, ennek köze sincs egy diktatúrához.
    Persze, hogy a jó öreg rozsdás demokráciával kell valamit kezdeni. Csak éppen igazán problémás bármiféle megoldást találni a.. problémákra, amiket a bejegyzés is említ.

    Ja, csak a királyság intézménye újra előhozná azt a sok lerobbant feudális geget. Én nem akarom, hogy a származás határozza meg az államban betöltött szerepét egy embernek. /Más kérdés, hogy az örököltethető vagyon miatt ilyen mindig is lesz, de talán nem olyan éles úgy az egész, ha nincs hozzámondva mindenféle mintpl.: xyz trónörökös, X az Y arisztokrata család első fiúgyermeke.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    A Politika és a Plebs Empty A Politika és a Plebs

    Témanyitás  Slane Hétf. Jan. 17, 2011 6:03 pm

    A politika és az állampolgárok viszonya.

    Szavazás

    Alapvetően a legjobb része a demokráciának. Egyszerűen leírható egy szóval és a legtöbben (habár...) tisztában is vannak azzal, hogy alapvetően eme rendszer mire is rendeltetett.

    Választások idején a tv-ben állandóan arra ösztönzik a nézőket, hogy menjenek el szavazni, mert hogy az "mindenki közös érdeke" "a döntés a te kezedben van", "a szavazás az milyen menő dolog"...stb

    Ennek következményében (talán) meg is növekszk azok száma akik elmennek szavazni. De vagy fingja sincs a dolgokról, vagy csak annyit tud, hogy xy egy szemét szar alak, akkor az ő pártjára nem szavaz.

    Véleményem szerint nem csak azzal kellene foglalkozni, hogy minél többen menjenek el szavazni, hanem, hogy a a szavazók minél nagyobb többsége a lehető legjobban informálva legyen a dolgokról és ne alul, vagy félre informálva.

    Azok akik esetleg nem mentek el egy szavazásra és közlik ne tetszésüket, egyet nem értésüket a jelen politikai eseményekkel, pártokkal kapcsolatban megkapják azt a választ, hogy "S te miért nem mentél el szavazni?"

    Talán teljes joggal teszik fel ezt a kérdést, de vajon azon elgondolkoztak e, hogy bármelyikre is érdemes lenne. (Az SP s08e08-as epizódja is jól tükrözi ezt)

    Talán nem ártan nem ártana a szavazópapíron feltüntetni egy (vagyis kettő) bónusz lehetőséget is

    Nem kívánok szavazni mert:

    A: "A fent felsoroltak egyikével sem értek egyet."

    B: "A birtokomban lévő ismereteket nem érzem elégségesnek ahhoz, hogy részemről megfelelő döntést hozzak."

    Kíváncsi lennék rá, ha lenne egy ilyen opció, akkor vajon hány százalékot érne el, és vajon úgymond figyelembe vennék e azt?

    Ajánlott tartalom


    A Politika és a Plebs Empty Re: A Politika és a Plebs

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 9:33 am