Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


5 posters

    Tudomány és Technika

    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Slane Szomb. Ápr. 16, 2011 9:04 am

    Végig néztem. Ez egy igencsak bonyolult és összefüggő téma, tehát szerintem nem lehet azt mondani, hogy a pasasnak teljesen igaza van. Egyrészről igen, hisz most így felvételi előtt én is sokszor tapasztaltam (nekem is voltak ilyen gondolataim) barátaimtól, ismerőseimtől azt a hozzáállást, hogy én szeretném ezt meg ezt tanulni, viszont ezekből meg nem lehet megélni, szóval inkább megyek máshova.

    Mindennaposak azok a viccek, hogy két szabadbölcsész milyen beszélgetést bonyolít le a mekiben és a többi...
    Nem tudom, hogy én (egyáltalán bejutok e oda ahova akarok, első körben Tudomány és Technika 459984 ) meg tudok-e majd élni azzal amit tanulni fogok. Elvileg baromi nehéz, mivel túl sok van belőlük, és pont olyan meló ami itt nálunk tök feleslegesen túltermelt. Dehát ez van, filmszakra meg kb 2-3 embert vesznek csak fel, fotográfiához meg felvételinél rajzolni kell tudni, amit én egyáltalán nem tudok.

    Szerintem majd az élet eldönti, hogy ki mivel fog foglalkozni, ki hol fog dolgozni, szóval igenis támogatni kell a kreativitást, azzal kell mindenkinek foglalkoznia amivel szeretne.

    Ez az egyik fele az éremnek. A másik fele, hogy van akinek nincs meg az a háttere, amit általában a szülei biztosítanak az embernek. Nincs meg az, hogy hát ez most nem jött be kislányom/kisfiam de szerencsére van elég pénzünk, ismerősünk stb, hogy megpróbálkozhass mással, amivel biztosan meg is tudsz élni. Na meg ott van az a túlhasznált toposz, hogy csak légy a legjobb abban amit szeretsz, és akkor biztosan lesz munkád. Ja, csak ezen a Földön majdnem 7 milliárdan vagyunk, ez országonként így is eloszlik még a legkisebb országokban is 10-15 millióra, szal nehéz valamiben a legjobbnak lenni. Még akkor is ha imádod amit csinálsz. Hány olyan festő, vagy bármilyen művész volt a világban, aki szívvel, lélekkel dolgozott, tegyük hozzá, nem is szarul, és mégis drogfüggőként, egyedül végezte. Mi lett volna, ha ő mégsem annak él, amit szeret csinálni, hanem azt mondta volna, hogy ő inkább biztos állást akar, és elvégzi a jogi kart, vagy orvosi kart. Lehet, hogy most nem tucatnyi tűszúrásos kézzel feküdne egy koporsóban, hanem vadiúj mercivel száguldana Hawaiion keresztül egy topmodell csajjal.

    És akkor még meg sem említettem azt az x millió embert, akik a fejlődő országokban élnek, és általánosságban a seggüket törölhetik ki a nagyonjólhangzó nagyonrózsaszinszirupos amerikai álommal, miközben 3 dollárért dolgoznak, majd meghalnak a munkában. Kiváncsi vagyok, hogy ott milyen fogadtatása lett volna az előadó faszinak. Éhbérért dolgozó kiskorú prostituáltaknak, multiknak még félkarral is robotoló kisfiúknak a gyűrűjében adja elő ezt a dumát, hogy csak engedd szabadra a kreativitásod. Nagyon szép eszme, de ők a hajukra kenhetik.

    (remélhetőleg jön még gondolat ezzel kapcsolatban, akinek van egy felesleges 20 perce, nézze csak meg a vidit és dobjon egy kommentet)

    Loah
    Loah


    Hozzászólások száma : 10
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Kaposvár

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Loah Vas. Ápr. 10, 2011 12:17 am

    Talán ide illik a legjobban. Nézzétek meg, utána kérnék egy véleményt Tudomány és Technika 27937.

    http://vimeo.com/7307853
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  STM Kedd Márc. 08, 2011 7:21 pm

    Végülis nem lehetetlen, hogy a rendes hangyák idővel írtani kezdjék az ilyeneket, a betegségek elkerülése végett, viszont egy konkrét háborút nehezen tudok elképzelni így. Ahhoz nem elég komoly a gomba programozó tudása.

    A hangya háború amúgy zombihangyák nélkül is nag ykirályság, ha két boly, különböző fajból, de akár azonosból is összefut (bár néha a termeszekkel is háborúznak állítólag), ott nagyon dúrva erők vonulnak fel, szépen egymásnak mennek, ha az egyik a várat támadja szabályos ostrom és védekezés zajlik, befalazzák a bejáratokat, a dolgozók és a katonák más-más posztokon harcolnak, hadizsákmányt ejtenek, kaja formájában, de a győztesek bábokat is rabolnak bizonyos fajoknál, és rabszolgaként nevelik fle őket meg még sok hasonló részlet Tudomány és Technika 459984
    Ami a rabszolgatartást illeti, van olyan faj, vagy csak vérvonal, ami szinte erre specializálódott, de a klánok, vérvonalak harcstílusa különbözik, sőt, egyéb politikai és jogi nézeteik is mások. *_*
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Slane Kedd Márc. 08, 2011 5:27 pm

    Tudomány és Technika 1283243553450



    Más:

    Ez mekkora királyság már? A hangyákat mindig is imádtam, volt (bár nem sok időre) vmikor hangyabolyom is akváriumba, de mivel alig lehetett vmit látni ezért aztán megszűnt. De pl ez is lenyűgöző.
    Amint elolvastam ezt a hírt egyből beindult a fantáziám, hogy majd lesznek zombi hangyák vs. nem zombi hangyák háborúk a leveleken, fákon. Ha milliárdos kamerám lenne és a nat geo. filmese lennék tuti egész nap ezeket filmezném. Tudomány és Technika 752816
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Aes Sedai Vas. Márc. 06, 2011 9:36 am

    Csak nyugodtan. Tudomány és Technika 864764
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Slane Vas. Márc. 06, 2011 8:10 am

    Magas labda, nem csapom le. Tudomány és Technika 515428
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Aes Sedai Szomb. Márc. 05, 2011 3:27 pm

    Jöjjenek csak. Tudomány és Technika 864764 Legalább megszabadulunk a sok retardált embertől.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Slane Szomb. Márc. 05, 2011 3:22 pm

    avatar
    Micsudi


    Hozzászólások száma : 7
    Join date : 2011. Jan. 18.

    Tudomány és Technika Empty Tudomány és Technika

    Témanyitás  Micsudi Pént. Jan. 21, 2011 10:23 pm

    Ilyen még nem volt tehát csinálok egyet.
    kezdésnek itt egy kis csemege: http://index.hu/tech/2011/01/21/lazser/
    Ha nyilvánosságra hoznak egy ilyen erős lézerfegyvert vajon mi az amit elrejtenek előlünk? És sztema védelmi használat is sántít... egy ilyennel át lehet égetni egy tank páncélját igen gyorsan...

    Ajánlott tartalom


    Tudomány és Technika Empty Re: Tudomány és Technika

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 11:21 am