Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


4 posters

    Halál és Túlvilág

    avatar
    Shiro


    Hozzászólások száma : 1
    Join date : 2011. Jan. 20.

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Shiro Szer. Feb. 16, 2011 3:21 pm

    Halál utáni élet? Fura egy megnevezés. Az élet nem a halálnak előtte vala?

    Használni szoktuk e két kifejezést, mint egymás ellentétpárjai. De akkor mégis hogy lehet egyetlen dolognak megannyi ellentéte?

    Ha úgy tekintjük, hogy az élet a "van" és a halál a "nincs" akkor számtalan dologra mondhatjuk, hogy "van". Ám azt, hogy "nincs" vajon mondhatjuk e bármire is?
    S itt a "nincs" alatt nem a valamit értem ami máshol van. Hanem azt a "nincs"-et ami nem is létezett.

    A halál utáni élet tán olyan mint a "mögött" mögött, vagy az "alatt" alatt.
    S ami előtte van, arról honnan tudjuk, hogy nem mögötte, felette, vagy alatta van e?

    De az élet nem csak egyszerűen van, hanem mozog!
    Téren, időn, és gondolatokon át,
    Melynek vége a halál.

    Az életnek van eleje, amit úgy nevezünk születés, és van vége melyet úgy nevezünk halál. Vagyis akkor nem a halál, hanem az élet a válaszfal.
    Születés és halál mindkettő végtelen.

    De ha a halál végtelen, akkor, hogy lehet egy?
    Halál és halál nem ugyanaz.

    Egy folyó, melyből ha vizet merítünk az a születés és ha bele öntjük az a halál.
    De egy veder víz önmagában nem lehet az élet, ám ha azt vesszük,hogy abból a vízből bármi lehet (bizonyos határokon belül Halál és Túlvilág 918135) ám de végül visszaöntik a folyóba, de a folyó már nem ugyan az többé, és nem lehet kétszer kimerni ugyan azt a vizet, ám de amit most merünk, az tartalmazza az előzőt.

    Te magad nem fogsz élni, vagy újjászületni a halál után, ám de megannyi új életnek a része leszel.

    fin.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Slane Kedd Feb. 15, 2011 7:34 pm

    Fucking afterlife how does it work?



    Herp derp
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Aes Sedai Szer. Feb. 02, 2011 2:07 pm

    Hát lehet, dfe csak akkor ha nincs lelkünk. Csak én ezt nem fogadom el. Nekem van lelkem. Halál és Túlvilág 459984 És mindenkinek van, még az állatoknak is. Halál és Túlvilág 27937

    De ki tudja, még ha nincs is, akkor is biztos, hogy érez az ember valamit.
    Gabesz
    Gabesz


    Hozzászólások száma : 9
    Join date : 2011. Feb. 01.

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Gabesz Szer. Feb. 02, 2011 1:57 pm

    A halál pillanata? Sorra leállnak a szerveid, leáll az agyműködésed, a keringésed... Te már tudatilag meg sem éred a halálod pillanatát szerintem... Ez a halál pillanata dolog orvosilag már elég ismert dolog...
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Aes Sedai Szer. Feb. 02, 2011 1:27 pm

    Ez az ami nekem sose ment, ez az élj a mának. Halál és Túlvilág 859427

    Valahogy képtelen vagyok rá. Sokat rágódok a múlton, a jövőtől meg tartok. Nem is annyira a haláltól. Az egy teljesen más dolog. Inkább attól, hogy majd a halál pillanatából visszanézve egy nagy rakás szarnak fogok látni mindent. Ez a gondolat nagyon régóta idegesít. Ezért bízok abban, hogy van valami a halál után is. Mert igyekszem hinni abban, hogy ha máshol nem is, de majd ott értelmet nyernek az itteni dolgok. Vagy, reinkarnáció esetén akkár lehet egy újabb esélye is az embernek. Halál és Túlvilág 27937

    Meg konkrétan a halál pillanata is nagyon érdekes lehet. Persze erről se igazán tud mesélni senki se. Halál és Túlvilág 864764 De valahogy nem igazán tudom elképzelni, hogy milyen lehet, amikor elfolyik az emberből az élet. Lehet, olyan, mint ami az egyik műtétemnél volt. Ez az első volt a mostani betegeskedésből, itt sürgősséggel kerültem be a műtőbe, ezért nem volt előkészítés, nem nyugtatóztak le már az előző nap, ahogy azt normál ügymenetben szokták. Ezért jobban éreztem az altatást, a többi esetben már kábán vittek be, itt viszont teljesen aktív voltam. És az egész olyan nagyon furcsa érzés volt. Nem gázt használtak, hanem intravénásan nyomtak be valamit. És így éreztem, ahogy hirtelen elkezd elszállni a tudatosságom, tényleg tisztára olyan volt, mintha a lelkem lassan elkezdene elszakadni a testtől. Nagyon érdekes érzés volt. Lehet, hogy a halál is valami hasonló.
    Gabesz
    Gabesz


    Hozzászólások száma : 9
    Join date : 2011. Feb. 01.

    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Gabesz Szer. Feb. 02, 2011 12:59 pm

    A halál után? Senki sem támadt még fel, max halálközeli élmények vannak...
    Belesétálunk a fénybe, és megesznek a kukacok. Lehet hinni reinkarmációban, meg túlvilágban, meg halálon túli életben, de ez az egész hit az ember élni akarásából gyökeredzik... Én meg csak azt mondom erre, hogy hinni a templomban kell...
    De ki tudja... Lehet hogy az is csak felesleges időtöltés...
    Emlékezz a múltra, élj a mának, gondolj a jövőre... Legalábbis arra a jövőre, amíg élsz.. Hogy utána mi lesz, azzal nem kell foglalkozni, mert úgysem fogjuk megtudni, hogy mi van a halál után...
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Halál és Túlvilág Empty Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Aes Sedai Szer. Feb. 02, 2011 11:20 am

    Ezt a témát azért hoztam létre, hogy itt beszélhessünk a halálról, és a halálon túli élet lehetőségéről. Végülis, a nagy Kaszás mindenkiért eljön egyszer.

    Van- e élet a Halál után? A vallások többsége azt mondja, hogy van. A tudósok többsége viszont nem szívesen nyilatkozik erről, kivéve a vallásosokat, és a fanatikus ateistákat.

    Én abban hiszek, hogy valami van a halál után is. Hogy pontosan mi, azt nem tudhatom persze, de egyszer minden bizonnyal meg fogom tudni. Halál és Túlvilág 27937 De számomra nem emészthető az a gondolat, hogy a sok szívás után, amivel az élet jár, a végére csak a kukacok maradjanak.

    Ajánlott tartalom


    Halál és Túlvilág Empty Re: Halál és Túlvilág

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 11:21 am