Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


2 posters

    Fotográfia

    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fotográfia Empty Re: Fotográfia

    Témanyitás  Sevanna Szer. Ápr. 27, 2011 1:45 pm

    Tegnap csináltam pár képet és feltettem őket DA-ra.
    http://kawazuandyomazu.deviantart.com/


    Nézzétek meg őket és várom a kritikákat, véleményeket. Fotográfia 288597
    Remélem tetszeni fognak. Fotográfia 27937
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fotográfia Empty Re: Fotográfia

    Témanyitás  Sevanna Szomb. Feb. 12, 2011 8:21 pm

    Hát valóban körülményes, nem kicsit... Fotográfia 918135"
    Köszönöm szépen a dicséretet és a kritikákat is. Fotográfia 918135
    Hát tényleg sok ugyanolyan képet csináltam. Igazából van egy pár olyan beállítás, ami nagyon tetszik és nehezen kattanok le róla. :$ De igyekszem változtatni ezen. Fotográfia 27937
    Hát a megvilágítás nagyon nehéz dolog. Két lámpát használok, 60-as égőkkel. Ebben nincs nagy gyakorlatom és ez látszik is a képeken.
    Ami a sok cuccos képeket illeti, imádom a káosz alapú képeket. XD Meg úgy gondolom, hogy ezek olyanok, hogy ott van a központi téma ahol az ember akarja. Szóval, hogy megadja azt a szabadságot egy ilyen kép, hogy mindenki maga válassza ki a középpontot. De van vmi abban, amit mondasz. Fotográfia 918135 Szóval sokszor az egyszerű jobb.
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Fotográfia Empty Re: Fotográfia

    Témanyitás  Slane Szomb. Feb. 12, 2011 11:04 am

    Engem jelölgethetsz, mert nem igazán használom már a da-s accom. Nagyon körülményes egyenként feltöltögetni a képeket, meg mindegyiknél megadni a besorolást (photography/people...).
    A képekről: Tetszenek. Mivel most kezdted gondolom abból adódik, hogy még témában, beállításokban történő utánzás fedezhető fel. Pl.: legs, grass, shout. Tipikus beállítások, és pont emiatt már megszokottá vált. De pl. az alkohol, strange, L.a. woman meg tök jó egyedi.
    Figyelj a kontrasztra és a fényre, árnyékokra. Mindegyik képed sárga, ami a túl erős megvilágítás miatt lehet valszeg. Ez sokszor zavaró, főleg azoknál a képeknél, amelyeknél a többi szín hangsúlyosabb kellene, hogy legyen. Pl.: a suit-nál érezhető, hogy a piros blúzt (vagy mit) akartad kiemelni, de közben ha megnézi az ember, majd visszagondol rá mit is látott, akkor csak a sárga ugrik be neki, mert az egész elmegy a sárga árnyalatába. Egy gyengébb fehér fény szerintem előnyösebb lehetett volna.
    A my finger ügyes, a kitakarás sokszor előnyös, mert a témára koncentrálja a fókuszt. Ezzel szemben a my studio,meg a többi kép amin rohadt sok cucc van, mind-mind tereli a szemet a főtémáról, egyszerűen nem tudja az ember most hova kéne néznie, ami nem jó.
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Fotográfia Empty Fotográfia

    Témanyitás  Sevanna Pént. Feb. 11, 2011 2:25 pm

    Na azért hoztam létre ezt a topicot, mert új hobbim van. Elkezdtem húgaimat fényképezni és a képeket feltettem deviantart-ra. Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, mert ha olyan kritikákat kapok akkor gondolkodom rajta, hogy komolyabb szintre emeljem ezt a tevékenységet. Fotográfia 27937 Pl normális fényképezőgép szerzés. XD
    Slane téged be is jelöltelek. Fotográfia 27937
    Az accom: http://kawazuandyomazu.deviantart.com/

    Várom a kritikákat, oltásokat, dícséreteket stb... Fotográfia 918135

    Ajánlott tartalom


    Fotográfia Empty Re: Fotográfia

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 8:32 am