Cogito ergo sum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cogito ergo sum

Na gondolkodjunk!


4 posters

    Könyvek, folyóiratok

    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Sevanna Pént. Ápr. 22, 2011 8:40 am

    Azóta elolvastam a Kudarcot is.
    Itt van egy kis ismertető: http://moly.hu/konyvek/stanislaw-lem-a-kudarc
    Nekünk is ez a kiadás van meg. Könyvek, folyóiratok 459984

    A tartalom alapján azt gondolná az ember, hogy egy szokvány "találkoztunkazufókkalnagyonpara" típusú könyv, de ez egyáltalán nem így van. Az egész mű tulajdonképpen egy filozófiai eszmefuttatás. Van benne akció, de igazából nem azon van a hangsúly. Több problematikát is boncolgat a szerző, ebből számomra talán a legérdekesebb az volt, hogy hogyan viszonyul az egyház a földönkívüliekkel való kapcsolatkereséshez stb... Az űrhajón van egy pap is mint az egyház képviselője, így kerül elő ez a téma és végig jelen is van. Ez nekem azért is tetszett különösen, mert a sci-fi írók többsége materialista és nem nagyon kerül terítékre a hit.
    A másik fő téma inkább a lélektant vizsgálja. Ki hogyan reagál a történtekre és hogy mennyire nem tud az ember függetlenedni a saját világától. Olyan értelemben, hogy mindent földi szemmel néznek. Különböző elméleteket találnak ki egymással szemben álló hatalmakról, atomháborúról szóval úgy gondolják, hogy az idegen bolygó történelme és technikai fejlődése, reakciói olyanok mint az övék.
    A végéről annyit, hogy sokkoló. Legalábbis számomra az volt.
    Ha vkinek kedvet csinál az olvasáshoz ez a nem túl szofisztikáltan megírt kis ismertetőm akkor annyit mondanék még csak, hogy rengeteg technikai leírás is van a legkacifántosabb szakszavakkal és ez néha kicsit unalmas tud lenni. Legalábbis számomra az volt.

    Most Kós Károly Varjú nemzetség című könyvét fogom elkezdeni. Ő egy erdélyi író, 1925-ben írta a könyvet. Még csak az előszót olvastam el (XD), de annyira tetszett, hogy gondoltam megosztom kedvcsinálónak, de sajna csak egy részletét találtam meg neten. Azért azt beteszem:


    "Született ez az írás akkor, amikor körülöttünk furcsa-hirtelen megfordult a világ, és mi - alulmaradtunk. Amikor az élő magyar hang erősen meghalkult... Amikor befogtuk a fülünket, hogy ne halljuk az új beszédet..., amikor behunytuk a szemünket, hogy ne lássa meg az új világ a benne égő könnyeket... Akkor született ez az írás. Nem regény, nem is történelem. Nem kitalálás, de nem is valóság. Csak néhány szál virág abból a nagy cinteremből, amit Kalotaszegnek ösmer ezer esztendeje Erdélyország"
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  STM Kedd Ápr. 19, 2011 9:59 pm

    Nem akarom. Csak ez átverés. Nem lehet az egymással között nem mutató dolgoknak ugyanaz a címe, mert az tök béna. Ne akarjatok irracionálisan meggyőzni, az egyetlen okom arra, hoyg nyavalygok, egy kósza szeszély XD
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Slane Kedd Ápr. 19, 2011 12:53 pm

    Chickfight. Hajrá egyik, győzzön a másik!

    Én csak azt nem értem, hogy STM mér akarnád egy anime sztoriját könyvben is olvasni (jó nyilván vmi kiegészítő sztori lenne, ha lenne ilyen könyv, de akkor is kibaszott unalmas lenne). Ahogy Szeva (Szia, Csáó) is írta, az elbaltázott cím csak a magyar fordításnak köszönhető.
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Sevanna Kedd Ápr. 19, 2011 12:38 pm

    Akkor konkretizálva: ugyanaz a cím, de semmi köze egymáshoz a két történetnek. Magyarán mindkettő lehet jó, semmi okot nem látok, hogy párhuzamot vonjunk egy anime és egy könyv között csak azért, mert ugyanaz a címük... Vagy egyszerűbb megoldás: a könyv eredeti címe Amberville. Gondolj erre és máris elfelejted az egyébként teljesen ide nem vágó párhuzamot. Könyvek, folyóiratok 288597
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  STM Hétf. Ápr. 18, 2011 9:42 pm

    Persze, hogy lehet jó, de ha rendelsz az éhteremben egy extra-csokis pudingot csokoládé öntettel, és túrós palacsintát kapsz, csalódott leszel, és nem fogod úgy élvezni.
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Sevanna Hétf. Ápr. 18, 2011 9:14 am

    Slane írta:Hahh. Vonzások és ... nobody cares. Chickbook. Könyvek, folyóiratok 752816
    A plüssmacis meg érdekes, csak ne ilyen szar noir gengsztersztoriból álljon csak, mint amit sejtet a leírás.

    Könyvek, folyóiratok 61992 Könyvek, folyóiratok 61992
    Szerintem nem tipikus a története, bár nem tudom pontosan mit értesz noir gengsztersztori alatt, mert ebben a témában nem nagyon vagyok járatos. Könyvek, folyóiratok 918135" Ez volt kb a 3.-dik krimi amit életemben olvastam. Könyvek, folyóiratok 459984


    STM szerintem attól még lehet vmi jó, hogy nincs köze a Death Note-hoz... Könyvek, folyóiratok 918135"
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Slane Szomb. Ápr. 16, 2011 8:15 am

    Hahh. Vonzások és ... nobody cares. Chickbook. Könyvek, folyóiratok 752816
    A plüssmacis meg érdekes, csak ne ilyen szar noir gengsztersztoriból álljon csak, mint amit sejtet a leírás.
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  STM Pént. Ápr. 15, 2011 7:34 pm

    A Vonzások és választások szerintem egy túlértékelt könyv, egyszer el akartam olvasni, de elment tőle a kedvem.

    A halállista érdekesnek tűnik, és még vicces is lehet, de mivel ez a címe, és nincs köze a death note-hoz, már eleve csalódtam benne... Könyvek, folyóiratok 859427
    Sevanna
    Sevanna


    Hozzászólások száma : 14
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Age : 41
    Tartózkodási hely : Pécs

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Sevanna Pént. Ápr. 15, 2011 12:28 pm

    Na végre van net úgyhogy be tudom tenni a könyvajánlót. Könyvek, folyóiratok 459984



    Mostanában egy csomó jó könyvet olvastam és gondoltam kettőt kiemelek közülük, mert szerintem érdemes elolvasni őket. Könyvek, folyóiratok 918135

    Az egyik: http://www.libri.hu/konyv/a-halallista.html

    Mint a leírásból is látszik a könyv szereplői plüssállatok. Elsőre gyerekesnek tűnik az ötlet és meg kell szokni, de hihetetlenül jól van kitalálva és a végén az ember el is felejti szinte, hogy nem emberek szerepelnek. Maga a könyv, mint krimi nagyon fordulatos, az utolsó percig tartogat meglepetéseket és nagyon izgalmas. Ajánlom azoknak, akik nem rajonganak a klasszikus szépirodalmi művekért, hanem inkább vmi könnyedebbet részesítenek előnyben, de szerintem a másik tábor tagjai számára is élvezhető, ha magamból indulok ki.


    A másik könyvet tegnap fejeztem be. Ez pedig a Vonzások és választások Goethe-től. Szerintem (és más nálam jelentősebb személyek szerint is) ez a könyv az alapműveltség része. Slane erre tudom, hogy ugrani fogsz. Könyvek, folyóiratok 897376
    Remekül bemutatja az emberi lélek rejtelmeit és a szerelmet. Helyenként kissé melodramatikus, de a mesteri felépítés és nyelvezet szerintem bőven kárpótolja ezért az olvasót.


    Amúgy most Lem-től a Kudarcot olvasom. Kb 20 oldalt olvastam, de már most rákattantam. Könyvek, folyóiratok 459984
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Slane Pént. Jan. 21, 2011 10:53 am

    Aes Sedai írta:Apám nagy Hyperion olvasó, nekem is mindig ajánlja. Könyvek, folyóiratok 27937 Lehet tényleg neki kéne állnom egyszer. Könyvek, folyóiratok 27937
    Ha teheted vedd meg az új kiadást. Még csak az első kötet jelent meg, de szép borító, plusz sokan írják, hogy a fordítás is jobb mint a régié.

    Estéem: Nemtom én nem olvastam, csak gondoltam akkor már utánakeresek. Könyvek, folyóiratok 459984 Amúgy jah, az eléggé úgy hangzik mintha nőstény lenne.
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  STM Csüt. Jan. 20, 2011 11:00 am

    A wikipedia aztán tudja. Nem tudom, mire utal itt, talán "he"-zte, de én nem emlékszem semmi leírásra erről, az viszont tény, hogy visszatért a lerakott teknőstojásokhoz, ami erősen utal arra, hogy nőstény.
    Aes Sedai
    Aes Sedai


    Hozzászólások száma : 79
    Join date : 2011. Jan. 18.
    Tartózkodási hely : Pécs

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Aes Sedai Csüt. Jan. 20, 2011 10:16 am

    Apám nagy Hyperion olvasó, nekem is mindig ajánlja. Könyvek, folyóiratok 27937 Lehet tényleg neki kéne állnom egyszer. Könyvek, folyóiratok 27937
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Slane Csüt. Jan. 20, 2011 10:13 am

    "Great A'Tuin's gender is unknown (though in The Colour of Magic Pratchett describes the turtle as male) (...)"
    Forrás:Wikipedia

    Egyébként meg olvassatok Hyperiont ha igényes sci-fit akartok. Könyvek, folyóiratok 288597
    STM
    STM


    Hozzászólások száma : 43
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Sopron

    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  STM Kedd Jan. 18, 2011 2:32 pm

    Nem tudom, ki olvasott még Pratchett, de attól kérdezem: ugye, hogy A'tuin nőstény?! Könyvek, folyóiratok 459984
    Slane
    Slane
    Admin


    Hozzászólások száma : 91
    Join date : 2011. Jan. 17.
    Age : 32

    Könyvek, folyóiratok Empty Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Slane Hétf. Jan. 17, 2011 6:02 pm

    Könyvekről, folyóiratokról, képregényekről. Amit akarsz.

    Ajánlott tartalom


    Könyvek, folyóiratok Empty Re: Könyvek, folyóiratok

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Május 17, 2024 9:04 am